Göynemliler forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kimler hatta?
Toplam 4 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 4 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 182 kişi Perş. 15 Ara. 2016 - 15:23 tarihinde online oldu.

Belediyeden ilginç kampanya!

Belediyeden ilginç kampanya! Empty Belediyeden ilginç kampanya!

Mesaj tarafından GÖYNEM Cuma 30 Ocak 2009 - 19:58

Belediyeden ilginç kampanya! Yesild10

BELEDİYEDEN İLGİNÇ KAMPANYA!

Nüfusu 2 binin altında olduğu için köy statüsüne düşmekten açtıkları davayla kurtulan Konya'nın Beyşehir ilçesine bağlı Yeşildağ Belediyesi, bir dahaki dönemde de aynı sorunla karşılaşmamak için çocuk sahibi olanları cumhuriyet altınıyla ödüllendiriyor.

2007 yılında nüfusu 2 binin altına düştüğü için birçok yerleşim gibi köye dönüşmekten önce Anayasa Mahkemesi, ardından da Danıştay'ın kararıyla dava açtığı için kurtulan Konya'nın Beyşehir ilçesine bağlı Yeşildağ beldesinde, nüfusla ilgili bundan sonraki dönemde sorun yaşanmaması için ilginç bir kampanyaya start verildi.

Önümüzdeki dönem yine aynı endişeyi yaşamak istemeyen Yeşildağ Belediyesi, bu defa önlem alma yoluna gitti. Yeşildağ beldesinde alınan kararla, nüfusa katkısı olan aileler cumhuriyet altınıyla ödüllendirilecek. Belediye Başkanı Yüksel Ergun, kampanyayı belediye hizmet binası önünde beldenin ileri gelen yaşlı vatandaşlarıyla birlikte açıkladı.

TÜİK tarafından Türkiye'deki nüfusun yeniden güncellendiğini ve bunun sonucunda beldesinin nüfusunun 2 bin 95'e yükseldiğini ve 2 bin sınırının altında kalmaktan kurtulduğunu belde sakinleriyle paylaşan Ergun, düzenledikleri ilginç kampanya hakkında şu bilgileri verdi:

"Nüfusumuzun 2 binin üzerine çıkmasının sevincini hemşehrilerimle paylaşıyorum. Bu manada beldemizdeki köfte salonunda tüm köfteler bugün bedavadır. Ayrıca, durmak yok, çalışmaya, üretime devam diyoruz. Kasabalı hemşehrilerime, özellikle gençlere sesleniyorum. Üretime, çocuk yapmaya devam diyorum. Çocuk yapana bir tane cumhuriyet altını hediye edeceğiz. Bu bir seçim vaadi değil, nüfusumuzu artırmak, dolayısıyla belediyemizin gelirini artırmak amacıyla başlattığımız bir kampanyadır. Aynı zamanda dışarıda ikamet edip de, Yeşildağ beldesine gelmek isteyenler için de aynı sözü veriyorum. Sadece doğumla değil, nüfusa katkıda bulunan herkese bu vaadi yapıyorum. Başbakanımıza teşekkür ediyorum. O, 3 çocuk diyor ama ben 5 çocuk diyorum. 5 çocuk getir, 5 cumhuriyet altınını götür diyorum. Kampanya, nüfusumuzun 2 bin 95'e yükselmesine olan katkılarından ötürü, 2008 yılının Aralık ayının yanı sıra, Ocak ve bundan sonraki aylarda doğmuş ve doğacak çocuklar için geçerlidir."

Beldede evli genç nüfusun çok olduğunu ifade eden Başkan Ergun, "Üretim yapacak, canlı ve diri çok genç bir nüfus var. Ben Yeşildağ gençliğine bu konuda sonsuz güveniyorum. Bundan sonrası için artık kasabamızda nüfusun çoğalmasının ve belde olarak kalmasının mücadelesini vereceğiz. Bir daha nüfusla ilgili sıkıntı yaşamak ve beldemizin kapanma riski ile karşı karşıya kalmasını istemiyoruz. Kasabamızın köye dönüşmemesi nüfusla yakından ilgili olduğu için, nüfusumuzu daha da artırmak, özellikle evli gençlerimizi bu konuda harekete geçirmek için gayret göstereceğiz. Bu şekilde nüfusa katkıda bulunan gençlerimizi cumhuriyet altınıyla ödüllendireceğiz. Ben şahsen nüfusumuzun daha da artması için canımı bile feda etmeye hazırım."

Bu arada, başlatılan ilginç kampanya beldede memnuniyetle karşılandı. Mikrofon uzatılan bazı yaşlı vatandaşlar, "Ah şimdi genç olmak vardı" şeklinde espri yaparken, bazı gençler de kampanyadan yararlanabilmek için çalışacaklarını belirterek esprili konuştu. Belde merkezinde yankı bulan kampanyayı değerlendiren vatandaşlar, kampanyaya destek verdiklerini belirterek, bunun yöredeki nüfusun artışına önümüzdeki dönem için olumlu katkı sağlayacağına dikkat çekti.
İHA

www.kenthaber.com'dan alıntıdır
GÖYNEM
GÖYNEM
admin
admin

Erkek Mesaj Sayısı : 951

http://www.goynemliler.com

- Similar topics