Göynemliler forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kimler hatta?
Toplam 4 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 4 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 182 kişi Perş. 15 Ara. 2016 - 15:23 tarihinde online oldu.

ÇANAKKALE İÇİNDE VURDULAR BENİ

ÇANAKKALE İÇİNDE VURDULAR BENİ Empty ÇANAKKALE İÇİNDE VURDULAR BENİ

Mesaj tarafından GÖYNEM Cuma 19 Mart 2010 - 2:01

ÇANAKKALE İÇİNDE VURDULAR BENİ Bulbul10
Mustafa BÜLBÜL

ÇANAKKALE İÇİNDE VURDULAR BENİ

Bir destansı kahramanlık hikâyesinin gerçek olarak vizyona girişinin 95. yıldönümüne ulaştık. Evet, 95 yıl önce, öldü sanılan ve bu yüzden miras paylaşımı dahi kâğıt üzerinde yapılan bir milletin yeniden doğuşuna şahit oluyordu dünya.

Son on yıldır ilgi çekmeye başladı Çanakkale olgusu. Ondan önce bir kaç resmi tören ve okullardaki kutlamalar. Ama şimdi iş değişti. Bir sektöre dönüştü. Tüm tur şirketleri Çanakkale gezileri düzenler oldular. Ne güzel.

Aslında Çanakkale'ye olan ilgi ve merakın son zamanlarda artmasının nedenlerini tahlil etmekte fayda var. Mesela, yıllardır ABD'nin dünyanın değişik yerlerini işgal amacıyla kullandığı sahte kahraman Rambo'dan bıkmış olan vatandaşın artık gerçek kahramanlık hikâyeleri görmek istemesi olamaz mı? Güldünüz değil mi?

O zaman başka bir şey söyleyeyim. Mesela, kendisi çocuklarına örnek olacak düzeyde vatan ve millet yolunda çalışmayan, hep bana, hep bana diyen bir ebeveynin, Çanakkale'deki kahramanları kullanarak çocuğuna karşı duyduğu eksikliği gidermeye çalışıyor olması olabilir mi?

Ya da, küresel güçler ve emperyalistlerin hemen yakınlarımızda at oynattığını görerek, onlara verdiğimiz en son dersi yani Çanakkale'yi hatırlatarak bir gözdağı vermek mi acaba amaç?

Her neyse. Yine de şanlı Türk tarihinin bu altın sayfasından bir nebze de olsa çocuklarımızı haberdar etmek çok güzel. Çünkü buna ihtiyacımız var. Milli şuurdan yoksun nesillerin, Türkiye'nin geleceğine bir faydasının olmayacağı kesin.

Ama ne yazık ki, bazı yanlışlar da olmuyor değil. Mesela şu eurovizyon hikâyesi. 35-40 yıldır katılıyoruz da niçin katıldığımız belli değil. Bize katkısı ne? O da meçhul. Zaten topu topu bir kez birinci olmuşuz. İlginç olan şu ki, birinci olduğumuzda da İngilizce şarkı söylemişiz. Bu yıl da İngilizce şarkı var. Demek ki, bizi sevmeleri ve puan vermeleri için kendilerine benzetmeleri lazım. Türk dilinden, Türk olma şuurundan koparılmamız lazım.

Öyleyse önümüzde daha çok Çanakkale var. Çanakkale içinde vurulmaya devam.

Bu arada, Beyşehir Belediyesi'ni, düzenlediği Çanakkale gezisi için ve Beyşehir Ticaret Odası'nı da düzenleyeceği Çanakkale gezisi için Tebrik ediyorum. Teşekkürler...

http://www.beysehirinsesi.com
GÖYNEM
GÖYNEM
admin
admin

Erkek Mesaj Sayısı : 951

http://www.goynemliler.com

- Similar topics