>youtube sayfamız>>


Göynem dernekleri
Instagram sayfamız
Gölden ‘canavar’ çıktı Instgm11
youtube videoları
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 182 kişi Perş. 15 Ara. 2016 - 15:23 tarihinde online oldu.

Gölden ‘canavar’ çıktı

Aşağa gitmek

Gölden ‘canavar’ çıktı Empty Gölden ‘canavar’ çıktı

Mesaj tarafından GÖYNEM Bir Ptsi 14 Ara. 2009 - 15:01

Gölden ‘canavar’ çıktı Aynali10

Gölden ‘canavar’ çıktı

Beyşehir Gölü’nde ağlara takılan 15 kilo ağırlığındaki aynalı sazan balıkçıları ve görenleri şaşırttı. Tezgahında dev balığı sergileyen balıkçı Hasan Katmerci, “Beyşehir Gölü’nden bugüne kadar çıkan bu en büyük aynalı sazan bizleri de hayrete düşürdü. Görenlerin ilgisini çeken, herkesi şaşırtan sazanı bir saat içerisinde sattık.”dedi.

Beyşehirli balıkçılar, “Beyşehir Gölü canavarı” olarak nitelendirdikleri sazan için; “Van Gölü’nün canavarı olur da Beyşehir Gölü’nün olmaz mı? Bu da bizim canavarımız ama tatlı, sanal olmayan bir canavar”diye konuştular.
BEYŞEHİR - Beyşehir Gölü’nde ağlara takılan 15 kilo ağırlığındaki aynalı sazan balığı, avcıları şaşkına çevirdi.

Beyşehir Gölü açıklarında Kızkulesi adası yakınlarında bir balıkçının ağına vurduğu belirtilen 15 kilo ağırlığındaki dev aynalı sazan balığı Beyşehirli balıkçıları hayrete düşürdü. Bu büyüklükte pullu sazan gördüklerini ancak gölde ilk kez bu kadar iri bir aynalı sazan balığı yakalandığını belirten avcılar, “Beyşehir Gölü canavarı” nitelendirmesi yaptılar.

Dev balığı Köprübaşı mevkiindeki tezgahında sergileyen balıkçı Hasan Katmerci, “Beyşehir Gölü’nde bu büyüklükte bir aynalı sazana balıkçılar olarak ilk kez rastlıyoruz. Oldukça şaşkınız” derken, yakalayan avcıları tebrik etmek gerektiğini söyledi.

Balık neslinin tükenmeye yüz tuttuğundan yakınıldığı bir dönemde Beyşehir Gölü’nde böyle irilikte balıkların çıkmasını göl ve balıkçılık adına sevindirici bulduklarını dile getiren Katmerci, “Demekki gölün geleceği var.Bunu görünce bu gölde daha büyük balıklar olduğuna kanaatimiz geldi..Bu balığı diğerleri gibi kilosu 7 liradan satışa sunduk. Kısa süre içerisinde alıcı buldu.”dedi.

Görenleri şaşırtan dev sazanın yanına tezgahtaki birkaç kiloluk küçük sazan balıklarını yaklaştırarak görüntü veren ve cüssesini göstermeye çalışan Katmerci, “Beyşehir Gölü jawsı” olarak tanımladığı balığı Van Gölü canavarına benzetti. “Van Gölü’nün canavarı olur da, Beyşehir Gölü’nün olmaz mı?” diye soran Katmerci, şunları kaydetti:

“Bizim canavarımız korkunç değil, tatlı ama sanal değil, gerçek. İnşallah arkası boldur, bol bol çıkar da gölden avcımız kazanır. Bu aynalı sazan Beyşehir Gölü’nün yerli, tabii, GDO’suz balığıdır.”

Dev sazanı satın alan Yasin Tan ise akşam sofrasına konuk edeceği balığın cep telefonuyla fotoğrafını hatıra olarak çekmesinin ardından temizlenmesini istedi. Balık uzun uğraşların ardından temizlenirken, Tan, gazeteciler tarafından satın almak için neden böyle iri bir balık tercih ettiğinin sorulması üzerine; “Çok kalabalık bir aile değiliz. Ama ailemiz ve dostlarımızla birlikte ortak bir ziyafet çekeceğiz. Büyük balık gördüm ama böylesini hiç görmedim.”şeklinde konuştu.

Bu arada, kısa süreli de olsa tezgahtaki diğer balıkların yanında sergilenen dev sazan bılığını ilgiyle izleyen ve şaşkınlığını gizleyemeyen Beyşehirli vatandaşlar da, bu irilikte bir balığın yakalanmasının göl adına sevindirici bir gelişme olduğunu kaydettiler.


http://www.bgrt.com.tr


GÖYNEMLiLER FORUM       GÖYNEMLiLER FORUM           GÖYNEMLiLER FORUM
GÖYNEM
GÖYNEM
admin
admin

Erkek Mesaj Sayısı : 951
Yaş : 52
Nerden : göynemliler
Kayıt tarihi : 16/01/09

http://www.goynemliler.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz

youtube videoları
Galeri


Gölden ‘canavar’ çıktı Empty
arama
Özel Arama