Göynemliler forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kimler hatta?
Toplam 4 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 4 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 182 kişi Perş. 15 Ara. 2016 - 15:23 tarihinde online oldu.

HIZLI TREN ve BEYŞEHİR

HIZLI TREN ve BEYŞEHİR Empty HIZLI TREN ve BEYŞEHİR

Mesaj tarafından GÖYNEM Cuma 7 Ocak 2011 - 16:40

HIZLI TREN ve BEYŞEHİR Xwui2t10
Mehmet BUĞRA
07.01.2011

HIZLI TREN ve BEYŞEHİR

Anadolu'da bir tabir vardır. Doğmamış çocuğa don biçilmez diye...
Beyşehir gündemi yaklaşık 10 gündür Hızlı Tren muhabbetiyle çalkalanıyor tabir yerindeyse bir kaşık suda fırtınalar çıkarılıyordu.

Yok efendim Konya-Antalya hızlı tren hattı Seydişehir'den geçiyormuş, yok efendim yoldan sonra tren hattınıda Seydişehir kapmış vs.vs.
Olayı bir hatırlayalım Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım Aksaray'a yaptığı ziyarette kendisinden Hızlı Tren hattı isteyen Aksaraylılara Konya-Antalya Hızlı Tren hattının Antalya-Manavgat Seydişehir üzerinden Konya'ya bağlanacağını oradan da Aksaray ve Niğde'nin de programa alınabileceğini söylemiş.Tabi bu durum basına yansıyınca her yerde infial koptu. Alanya aşağıda, Beyşehir yukarıda feryat figan. İşin aslını biz ilk günden beri biliyorduk. Bekledik herkes içindekini döksün diye…

İşte bu gün manşet haberimizde haberin ayrıntılarını görebilirsiniz. Aralarında Ak Parti Beyşehir İlçe Başkanı Nafiz Huğlu, Ak Parti Derebucak İlçe Başkanı Hüseyin Kısa ve Ak Parti Hüyük İlçe Başkanı Eyüp Özpınar'ın katıldığı görüşmeye Ankara'dan ise Ak Parti Konya Milletvekilleri Ayşe Türkmenoğlu, Orhan Erdem, Mustafa Kabakçı, Ali Öztürk, Özkan Öksüz ve Ak Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Avukat Mustafa Akış Devlet Demiryolları Genel Müdürü Süleyman Kahraman'ı makamında ziyaret ederek konuyu ilettiklerinde aldıkları cevap aynen şöyle: "Hızlı tren hatlarının nereden geçeceğine biz değil, coğrafya şartları belirleyici olacaktır. Bu uzun vadeli bir çalışma hedef 2023 yılı; yani Cumhuriyetimizin 100'ncü yılı. Yüksek hızlı tren nereden geçerse geçsin küçük yerleşim birimlerine istasyon yapılması da söz konusu değil."

Yine benim ilk günden duyumum; Görüştüğüm Seydişehirli gazeteci arkadaşlar Ulaştırma Bakanı Müsteşarı Habip Soluk'un da etüt projelerinin yapıldığı uygulama projelerinin çalışıldığı yol güzergahı ile ilgili kesinleşmiş hiçbir şeyin olmadığını söylediğini bana aktarmışlardı.

Sayın Genel Müdürün açıklamalarından benim anladığım ise Hızlı Tren Hattının yapılmasında Coğrafi şartlar esas alınacaksa Konya-Antalya Hızlı Tren hattı 2000 rakımlı Alacabeller yerine en yüksek 800 rakamının oluştuğu Taşağıl Kesikdiğin Derebucak(Gembos) üzerinden Konya'ya bağlanmasıdır.

Aklın ve mantığın gereği de budur.Bunu herkesin böyle bilmesinde fayda vardır.

http://www.beysehirinsesi.com
GÖYNEM
GÖYNEM
admin
admin

Erkek Mesaj Sayısı : 951

http://www.goynemliler.com

- Similar topics